вторник, 24 мая 2016 г.

Długowieczne płoty z drewna

Długowieczne ogrodzenia drewniane

Nieadekwatnie konserwowane ogrodzenia z drewna prędko się destruują i mogą bezpowrotnie stracić swój pierwotny czar i własności. Decydując się na używanie drewna na ogrodzenie warto poznać sposoby konserwacji i konserwacji takiego ogrodzenia. Tylko wtedy zdołamy upajać się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszelkie prace konserwujące ogrodzenie z drewna należy zacząć od należytego i skrzętnego przygotowania materiału na płot, bo od tego uzależniony jest rezultat końcowy własnych robót. Przed użyciem produktów do ochrony i ozdoby płotów z drzewa kluczowe jest weryfikacja, czy drewno jest czyste, suche i czy nie dźwiga śladów biokorozji. Nie wcześniej niż po zakończeniu obróbki drzewa na ogrodzenie możemy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Konserwację, przede wszystkim w przypadku gołego drewna ogrodzeniowego, winniśmy zacząć od naniesienia 1-2 warstw achromatycznego impregnatu fachowego, jaki chroni drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz robalami. Jak zabezpieczymy już nasze płot przed progresem biokorozji, powinno się nanieść następne preparaty, które konserwują je przed warunkami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeśli pożądamy zdołać zachować naturalny kolor drzewa naszego płotu, powinniśmy zastosować bezbarwny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu wskazanego koloru, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący albo lakierobejcę.

W pierwszym przypadku środek konserwujący wsiąknie w drzewo, ochroni ogrodzenie od środka, ale nie utworzy na jego powierzchni profilaktycznego filmu. Konserwowane w ten sposób ogrodzenie zostanie matowe oraz naturalne w dotyku. Jeżeli zależy nam na lepszej oraz trwalszej protekcji ogrodzenia, powinniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca wykreuje na nawierzchni malowanego płotu lakierowy film, jaki efektywniej niż w wypadku impregnatu asekuruje ogrodzenie przed ujemnym wpływem warunków atmosferycznych.

Jak widać aby płoty z drewna były trwałe trzeba przeznaczyć im sporo uwagi oraz troski.

Całkowicie inaczej jest w wypadku ogrodzeń z plastiku. Ten model ogrodzeń jest w całości wytrzymała na warunki atmosferyczne przez co nie potrzebuje konserwacji. Ogrodzenia z plastiku nie ulegają również biokorozji dlatego dogadzają swoim posiadaczom przez długie lata.

Комментариев нет:

Отправить комментарий